Chyňavský divadelní rok

19.02.2015 19:08

Letos nás čeká několik výročí. Vedle těch národně významných, jako například konec druhé světové války, je tu ještě jedno výročí. Světově je mnohem méně významné, ale pro obyvatele Chyňavy a přináležejících obcí je určitě zajímavé. V letošním roce uplyne 110. výročí existence divadelního souboru v Chyňavě. Tedy předchůdce toho dnešního. Divadlo jako takové má v Chyňavě mnohem delší tradici.  
      Letošní oslavy chystáme na podzim, ale protože potřebují řádnou přípravu, obracíme se na Vás už teď s prosbou o pomoc. Na připravovanou výstavu bychom si od Vás rádi zapůjčili jakékoli fotografie, týkající se divadelních představení nebo divadelního souboru v Chyňavě. Můžete je přinést do kovárny k panu Pavlu Junngmannovi, tel. číslo 727 813 625, nebo chovatelce psů paní Renátě Grygarové, tel. číslo 777 691 199. Samozřejmě si fotografie rádi vyzvedne i u Vás doma, stačí zavolat na uvedená telefonní čísla. Fotografie naskenujeme (čímž jim neublížíme) a v pořádku vrátíme. Samozřejmě si je označte, například  je zezadu podepište a oceníme, když připojíte i jména osob na snímcích. Budeme rádi i za další věci, které nám zapůjčíte – divadelní plakáty, rekvizity, kostýmy apod.
     Fotografie z výstavy najdete v připravované brožurce, která bude ke koupi. Někteří na ni vyhráli poukaz na letošním Obecním plese. Samozřejmě bude divadelní představení a jako třešnička na dortu divadelní bál. Tak se těšte.   

Iveta Nejedlá

—————

Zpět